(…)

Jak okiem sięgnąć, panuje tu chwila.

Jedna z tych ziemskich chwil

Proszonych, żeby trwały.

(Wisława Szymborska „Chwila”)

 

Zatrzymaj się, rozejrzyj wokół siebie i dostrzeż piękno. Zamknij oczy, poczuj słońce na skórze, zapach wiatru, strukturę kory drzewa, łaskotanie traw, krople deszczu. Jakim kolorem określisz swe uczucia? Jak to odtworzyć na obrazie?

Słowo „kontemplacja” wywodzi się z łaciny i pierwotnie odnosiło się do próby odkrycia swojego losu poprzez obserwację zjawisk natury – na przykład lotu ptaków. W historii zmian znaczenia tego słowa kryły się za nim takie słowa jak: obserwacja, badanie, ale i rozważanie.

Kolekcja pejzaży o tytule „Kontemplacja” zrodziła się z próby uchwycenia momentów zwyczajnego, prostego, dostępnego dla każdego dobra luksusowego, jakim jest zachwyt nad naturą.

„Kontemplacja” to seria obrazów przepuszczonych przez filtr moich emocji i wrażliwości. To próba nie tyle odwzorowania piękna natury, ile wrażeń, odczuć poprzez kolory, kompozycje, efekty rozlewania czy mieszania farb. To spotkanie siebie pośród natury.

Kolekcja obejmuje 16 prac wykonanych na szlachetnym, bawełnianym papierze o wyraźnej strukturze Torchon i grubości 300 g. W ilustracjach zastosowałam akwarele, kredki oraz skrzące się w świetle wodorozpuszczalne grafity.

 

Dostępne są również wysokiej jakości reprodukcje cyfrowe. Wydruki sygnowane, w limitowanych ilościach, każdy ma swój unikalny numer. Do druku zastosowano papier Fabriano o znacznej grubości 240 g., matowy, z delikatną strukturą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl